Başkanın Mesajı

İstanbul'un yaşam merkezi Beyoğlu;

Beyoğlu İstanbul'un en İstanbul kokan ilçesi olarak tanımlanabilir. Kozmopolit teriminin hayat bulduğu yerdir. Istiklal Caddesi ve yan sokakları yalnızca Beyoğlu'nun değil İstanbul'un da merkezi sayılır. İlçe sınırları içinde yer alan kültürel etkinliklerin yapıldığı tesisler, sinemalar, tiyatrolar, gösteri merkezleri, sanat galerileri Beyoğlu'nda yaşayan nüfustan çok daha fazla nüfusun faydalandığı merkezler olma özelliğini taşır. Dolayısıyla; Beyoğlu'nda yaşanan her türlü olumlu ya da olumsuz olay Türkiye gündemini ve tabii ki uluslararası platformda Türkiye algısını derinden etkilemektedir.

Bu nedenle; projelerimizdeki hedefimiz Beyoğlu'nun bu önemli simgesel duruşunu göz önünde bulundurarak festival ve kültür & sanat etkinlikleri ile canlandırmak; mimari açıdan tarihsel dokusuna sadık kalarak yeniden yapılandırmak, düzenlemek ve güzelleştirmek; resmi kurum ve kuruluşların desteği ile de güvenli bir yaşam & sosyal alan yaratmaktır. Istiklal Caddesi merkezli etkinlikler, 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen nostaljik tramvayda konser & eğlence programları, her yeni yılda özel ışıklandırma çalışmaları ve Taksim Meydan bölgesinde yer alan büfelerin yeniden yapılandırılması derneğimiz tarafından projelendirilen en öncü faaliyetlerdendir.

Yüzyıllardır yaşam merkezi olarak medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel Beyoğlu'muzu daha da güzelleştirmek ve canlandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizlerin de desteği ve olumlu yönlendirmeleri ile projelerimizde başarıya ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Saygı ve sevgilerimle;


Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Nizam HIŞIM

Derneğin Amacı; Beyoğlu’nun Güzelleştirmek, Sosyal ve Kültürel Açıdan, Şehircilik ve İmar Yönünden En Üst Düzeye Getirmektedir.