Haberler

BEYOĞLU
BAKAN TÜFENKCİ, BEYOĞLU ESNAF VE SANATÇILARINI KABUL ETTİ
Detay

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü’nde yönetim kurulunda Arka Sokaklar dizisinin Rıza Babası olarak bilinen oyuncu Zafer Ergin’in de olduğu Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği heyetini kabul etti.

Dernek Başkanı Nizam Hışım ve beraberindeki heyet, esnafa verdiği destekten dolayı Bakan Tüfenkci’ye teşekkür etti. Terörden etkilenen Beyoğlu ticaretinin geliştirilmesi için destek isteyen Başkan Hışım, Bakan Tüfenkci’yi Beyoğlu’nda ağırlamak istediklerini belirtti.

Bakan Tüfenkci Beyoğlu’nun İstanbul ve Dünya için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Esnafımızın, ticaret erbabımızın orada yaşayanlarla birlikte korunması gerekir. Bir yerin yaşayabilmesi için oradaki esnafımızın yaşaması gerekir. Beyoğlu’nun esnafını çıkardığınızda Beyoğlu’nun kalbini almış olursunuz. Beyoğlu Rıza Baba gibi Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinin yanı sıra kent estetiğine ve kültürüne katkı veren sayısız esnaf ve sanatkarın da mekanıdır” dedi.manisa ev temizliği

Terörün sadece Beyoğlu’nun sorunu olmadığını tüm Türkiye’nin ve Dünya’nın sorunu olduğunu söyleyen Bakan Tüfenkci, “ Türkiye olarak teröre en net duruşu sergileyen ülkeyiz. Özellikle bazı lobiler Türkiye’nin güvensiz bir ülke olduğu algısını yaratmaya çalışıyorlar. Korku ve panik ortamı yaratarak Türkiye’nin gündemini bu konulara çekmeye çalışıyorlar. Ancak bizim gündemimiz her zaman olduğu gibi Türkiye’nin güçlenmesi, kalkınması ve küresel ekonomiden daha fazla pay alması olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Derneğin Amacı; Beyoğlu’nun Güzelleştirmek, Sosyal ve Kültürel Açıdan, Şehircilik ve İmar Yönünden En Üst Düzeye Getirmektedir.