BASINDA BEYOĞLU

İBB ve Beyoğlu Belediyesi arasında 'tak' anlaşmazlığı

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım: Gelin büyükşehir de yapsın ilçe belediyesi de yapsın ama sonuçta hizmet versinler. Verilen hizmet sonuçta halka gelecektir. Onun kavgasını değil hizmetinin kavgasını yapsınlar projeyle.

İstiklal Caddesi’nde yaşanan olayın, büyükşehir ile Beyoğlu ilçe belediyesi arasındaki bir yetki paylaşımı sıkıntısı olduğunu anlatan Hışım, “Belediye yasalarına göre ana arterler büyükşehire aittir. Fakat ne yazık ki mal sahibi büyükşehir ama hizmeti ilçe belediyeler yani Beyoğlu Belediyesi buradaki çöpü toplayan, temizliğini yapan, kolluk kuvvetinin hizmetini veren ilçe belediyesi ama mal sahibi büyükşehirdir. Bu da kanunla nasıl düzenlenir bilemiyorum. Bu da yetki kargaşası içerisine giriyor. Bizim derdimiz şu: Gelin büyükşehir de yapsın ilçe belediyesi de yapsın ama sonuçta hizmet versinler. Verilen hizmet sonuçta halka gelecektir. Onun kavgasını değil hizmetinin kavgasını yapsınlar projeyle.” diye konuştu.

İstiklal Caddesi esnafı,
bankların kaldırılmasını talep etti

Beyoğlu güzelleştirme ve koruma derneği ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Beyoğlu güzelleştirme ve koruma derneği konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 1 Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği haberi yer almaktadır.

Dernek başkanı Nizam Hışım'dan Beyoğlu önerileri

Beyoğlu, İstanbul’un en canlı ve tarihi semtlerinden biri olarak bilinir. Ancak son yıllarda eski cazibesini yitirdiğini düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla. Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği’nin bu konuda önerileri var.

Nostaljik tramvayı, pasajları, tarihi tüneli ve şehri tepeden gören Galata Kulesi… Atılan her adımda, bir tarihe dokunmaktır Beyoğlu. Ancak İstiklal Caddesi’ndeki uzun süren alt yapı çalışmasının da etkisiyle cazibesini yitirdiğini düşünenlerin sayısı hayli fazla. CNN TÜRK Muhabiri Özgür Deniz Kaya’ya konuşan Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Nizam Hışım, Taksim Meydanı’ndan başlayarak düzenleme yapılması gerektiği görüşünde. Hışım, “Taksim Meydanı, peyzajı olmayan bir meydan oldu. Burada yeşillik vardı, süs havuzları vardı, yaşam alanları vardı. Şu anda taşlarla yapıp üzerine 3-5 ağaç koymakla meydan olmuyor. Bunları kent mobilyalarıyla süsleyerek, havuzlarla yeniden dizayn edilmesinde yarar görüyorum” dedi.

Beyoğlu Güzelleştirme Derneği'nden İstanbul Valisi Yerlikaya'ya müzik yasağı için teşekkür

İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısının ardından tezgahların kaldırılması ve sokak müzisyenliğinin yasaklanması üzerine Beyoğlu Güzelleştirme Derneği’nden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya‘ya teşekkür geldi.

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar‘ın haberine göre; Taksim İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırının ardından sokak müzisyenleri ve performans sanatçılarına kapatıldı. İstanbul Valiliği’nin kararı kapsamında; caddeye seyyar satıcı giremiyor, sokak sanatçıları caddede şarkı söyleyemiyor. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın aldığı karar sonrası Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği, İstiklal Caddesi’nin girişine, “Sayın Valim Ali Yerlikaya; sayenizde Beyoğlu nefes aldı ve tüm olumsuzluklardan arındı. Beyoğlu esnafı olarak size sonsuz teşekkürler…” yazılı bir pankart astı. 

İstiklal Caddesi eski günlerine döndü!

Bu sevindirici gelişmeyi veren Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım, “Şu anda İstiklal Caddesi’ndeki dükkanlarda doluluk yüzde 100. Boş dükkan yok diyebiliriz” dedi.

Habertürk’te yer alan habere göre kozmopolit teriminin hayat bulduğu Beyoğlu’nda yaşanan her türlü olumlu ya da olumsuz olayın Türkiye gündemini ve uluslararası platformda Türkiye algısını derinden etkilediğini belirten Hışım, bu nedenle Beyoğlu’nun güzelleşmesi, daha iyi bir hal alması ve daha da canlanması için projeler ürettiklerini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: